DİKİLİ ALME PANSİYON

type=‘html’>

Pansiyonumuz denize 250 m uzaklıkta 18 odalı, odalarda Duş, WC, Klima, Uydu yayınlı TV, Kalorifer, 24 saat sıcak sulu (odalarda banyo şofbeni vardır) kahvaltı seçenekleriyle misafirlere hizmet vermektedir. Ayvalık’a 40, Bergama’ya 30 km’dir. Dikili’nin koylarına arabayla, yatlarla gitme olanağı mevcuttur. Adı diğer tatil beldeleri gibi çok tanınmasa da bir de gelin Dikili’yi görün diyor, iyi tatiller diliyoruz.

Dikili İzmir’in kuzeydeki sahil ilçesi. İzmir’den gelirken Bergama’yı geçince sola, Çanakkale’den gelirken Bergama’dan önce sağa dönüp on dakikada Dikili’ye varıyorsunuz. İzmir’li gençlerin rağbet ettikleri yerlerden biri. Bir de Bergama’yı gezmeye gelen yabancı turistler, bir geceden fazla konaklıyorlarsa deniz için uğruyorlar. Deniz yoluyla gelenlerin de giriş kapısı. Antik çağda da böyleymiş, Pergamon’un (Bergama) limanıymış.

İlçe sadece deniz değil kaplıcalar için de ziyaret ediliyor. Dikili kaplıcaları yanında Bademli ve Nebiler kaplıca ve ılıcaları var. Bergama’dan gelirken yol ayrımına yakın Kaletepe üzerinde Aterneus antik kentinin kalıntıları var.
İzmir, İstanbul ve Ankara’dan otobüs seferleri bulunmaktadır. Ayrıca civar ilçelerden (Ayvalık, Altınova, Bergama) de ilçemize ulaşım imkanı vardır. İzmir Adnan Menderes havalimanı 120 km uzaklıktadır.
İstanbul’dan gece seferleri Yalova, Bursa, Balıkesir, Ayvalık üzerinden, gündüz seferleri ise Trakya’dan Çanakkale boğazı üzerinden yapılmaktadır. Özel aracınızla İstanbul’dan Feribotla, Yalova, Bursa, Balıkesir, Edremit, Ayvalık ya da yine Feribotla, Bandırma, Balıkesir, Edremit, Ayvalık güzergahını izleyerek ulaşabilirsiniz. Seçenek olarak İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale hattı da kullanılabilir. Bu güzergah biraz yorucu olabilir ama manzaranın güzelliği buna değer…
İRTİBAT
Adres:Gül sok. NO:3/5 35980 Dikili /İzmir
Tel:0.232.671 45 71
Rezevasyon ve ayrıntılı bilgi için lütfen ilgili web sitesini ziyaret ediniz…
Web: http://www.almepansiyon.net/