Nazilli’de ne yenir? Kısmet Pide Salonu

Gönderen: Mehmet Esen İl: Aydın İlçe: Nazilli Yer adı: Kısmet Pide Salonu Açıklama: Nazilli’deki pide ustalarının çoğu Karacasulu ama Nazilli pidesi Karacasuya göre daha meşhur. Bunun sebebi büyük ihtimalle Nazilli’nin yol üstü bir ilçe olmasındandır.

Nazilli’nin en meşhur pidecisi olan Kısmet Pide uzun zamandır hizmet veriyor. Nazilli’de herkesin bildiği bu lezzet durağının bulunduğu dükkan ve ortam ve popülariteye yakışmıyordu. Bu yüzden Kısmet Pide bir kaç aydır yeni bir mekan inşaatına devam ediyordu. Sonunda bitirdiler.

Yeni bina çok güzel ve lüks olmuş. İki katın ikisi de çok aydınlık, duvarların neredeyse tamamı cam. Bütün masalar ve sandalyeler lüks ve rahat. Aydınlatmadan tutun da merdiver korkuluklarına kadar her şey çok güzel olmuş. Lcd televizyonun olduğu kısımdaki duvar kağıdı uygulaması mükemmel olmuş. Artık teneke tabaklarda ikram yapılmıyor. Porselen tabaklara geçiş yapmışlar. En büyük yeniliklerden biri de bu.

Tabi mekan büyük olunca ve müşteri de eksik olmayınca yeni garsonlar almışlar. Garsonlar henüz çok acemi ama zamanlar alışacaklardır.

Kusurlardan birini daha belirtemeden geçemeyeceğim. Bütün bardak, çatal ve kaşıklarda beyaz lekeler var. Yani makinadan çıkardıkları gibi getirmişler masaya. Kurulamadıkları için klor lekeleri olduğu gibi duruyor. Bu da zamanla düzelecektir. İşletmenin kendisinin de lükse alışması zaman alıyor tabi.

Nasıl Gidilir: Nazilli’den Bozdoğan yoluna giriyorsunuz. Yaklaşık 500 metre sonra polis karakolundan sonraki yoldan sağa dönüyorsunuz. Karşınızda Kısmet Pide.